Érdekes cikkek

A Király! A királyod? – Több tízezren voltak együtt az Úrral november 25-én!

Egyórás szentségimádásra hívtak Krisztus Király főünnepének előestéjén, november 25-én, a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve az esemény szervezői. A szentségimádáson becslések alapján több tízezren vettek részt, a legtöbben Veresegyházon gyűltek össze.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) szervezői arra biztattak, hogy különböző helyszíneken, de egy időben, együtt imádkozzunk azért, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk lévő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük.

Az esemény szervezői mindenkit arra kértek, hogy aki az adott időpontban imádkozik a kihelyezett Oltáriszentség előtt, regisztráljon a Krisztuskiraly.iec2020.hu honlapon.

Ezekben a pillanatokban, vasárnap koradélután 20 967 főnél tart az esemény honlapjának számlálója. A szentségimádásba a Kárpát-medencében élő katolikusok kapcsolódtak be legtöbben, de Európa- és világszerte regisztráltak csatlakozók. A két legtávolabbi helyszín Tokió és a kanadai Vancouver volt. Európában Rómától Koppenhágán, az angol Salisburyn, Münsteren, Prágán keresztül egészen Bukarestig számtalan helyen be lehetett kapcsolódni a közös imádságba.

A Kárpát-medencében a kolozsvári Szent Mihály-templomban (150 fő), a pozsonyi ferences templomban (89 fő) és a dévai Páduai Szent Antal-templomban (65 fő) jelezte részvételét a legtöbb ember.

Itthon az egri Szent Bernát ciszterci templomban (250 fő), a veresegyházi Szentlélek-templomban (309 fő) és a fővárosi zuglói Páduai Szent Antal-templomban (190 fő) vett részt a legtöbb ember a meghirdetett szentségimádáson.

A tegnap esti és a mai napon folytatott telefonhívásaink alapján a szervezésben részt vevő lelkipásztorok, missziós munkatársak azt jelezték, hogy buzdításuk ellenére a szentségimádásokon ténylegesen résztvevők számához képest kevesebben regisztráltak (átlagosan a résztvevők egyharmada-fele).

A budapest-angyalföldi Szent Mihály-templomban
36 fő vett részt a szentségimádáson

Gőbel Ágoston, a NEK kommunikációs vezetője kérdésünkre elmondta, hozzájuk is folyamatosan érkeztek a hasonló visszajelzések, ezért utólag a szervezőket, résztvevőket arról tájékoztatják, hogy nyitva hagyták a regisztrációs lehetőséget, így továbbra is folyamatosan növekszik a résztvevők száma. A szerkesztőségünkbe eljutott információk alapján azonban a kialakuló eredmény így sem fogja pontosan tükrözni a szentségimádásba bekapcsolódók több tízezres létszámát.

A lelkipásztorok többsége megfogalmazta, az ilyen típusú regisztráció eddig ismeretlen volt a rendszeresen szentségimádásra járók előtt, de jó, hogy ez nem akadályozta a szentségimádáson ténylegesen résztvevőket az Oltáriszentségben jelen lévő Jézussal való találkozásban.

Fotó: Google Térkép/NEK; Zuggó Zsolt/Angyalföldi Szent Mihály-templom

Magyar Kurír

A Király! A királyod? – Több tízezren voltak együtt az Úrral november 25-én! bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva