Heti híresztelő

Heti híresztelő 04.15. – 04.22.

FŐPLÉBÁNIÁNK HIRDETÉSEI

(Húsvét 2. (fehér) vasárnapja: az isteni irgalmasság ünnepe)

1./ Húsvét kimagasló nyolcada a mai fehérvasárnappal, az isteni irgalmasság ünnepével ér véget.

2./ Hétfőn a lourdes (lurd)-i látnoknő, Soubirous (szubiru) Szent Bernadett, szombaton pedig Canterbury (kenterböri) Szent Anzelm püspök emléknapja lesz.

3./ Kedden este ½ 7-től  dr. Németh Klára tart előadást a hittanteremben a Sivatagi atyák üzenete a mának címmel.

4./ Jövő vasárnap de. a 10 órás nagymisén emlékezünk Őszentsége XVI. Benedek pápa megválasztása 7. évfordulójára (IV. 19.) a pápai himnusz eléneklésével.

5./ Csíksomlyói 5 napos buszos zarándokút pünkösdkor a rákoskeresztúri plébánia szervezésében. Részletek a Híresztelőn és a kapu belső tábláján.

Az isteni irgalmasság ünnepe: fehérvasárnap

Boldog Faustyna Kowalska: Napló

(Részletek)

Ó, Örök Szeretet, szent képed megfestését kéred, s föltárul előttünk irgalmad forrásának mélye. Ki e sugarakhoz járul, azt megáldod, az éjfekete lelket hófehérre váltod. Ó, édes Jézus, irgalmad trónusát állítottad itt fel, hogy vigasztald és gyámolítsd a bűnös embert. Megnyitott Szíved tiszta forrás; belőle vigasz árad a megtört szív sebére. E kép iránti tisztelet és dicsőítés az emberi lelkekben soha meg ne szűnjék!  Isten irgalmasságát minden szív dicsérje, most és mindörökkön-örökké.

Ó, Jézusom! Irántad érzett bizalomból ezer koszorút fonok Néked, és tudom, mind kivirágzik, ha az isteni nap rájuk ragyog. Ó, hatalmas isteni Szentség, Ki Istenemet elrejted. Jézusom, légy velem minden pillanatomban, s szívemen nem lesz úrrá soha félelem.

Vilnius, 1934. július 28.

Húsvét ideje 2020-ig

(A tavaszi napéjegyenlőség utáni első holdtöltére következő vasárnap)

2013. III. 31.; 2014. IV. 20.;  2015. IV. 5.; 2016. III. 27.; 2017. IV. 16.; 2018. IV. 1.;

2019. IV. 21.; 2020. IV. 12.

HETI MISEINTENCIÓK

HÚSVÉT 2. (FEHÉR) VASÁRNAPJA: Az isteni irgalmasság ünnepe; ápr. 15.

7 h        M                    Ad intentionem ordinarii (az ordinárius szándékára)       CS

½ 9 h    G                     +József és András fivérek                                                 É

10 h      Zs                   +Rozália és Anna                                              É

Hétfő 7 h                     Templomunk élő orgonistái-, karnagyai- és kórusaiért     CS

Kedd 18 h                   +Kardos Istvánné Rozália (napi mise)                               É

18.30 h                   A sivatagi atyák üzenete a mának (dr. Németh Klára ea.)

Szerda 7 h                  Ad int. ord.                                                                          CS

Csütörtök  18 h          Élő Zoltán és Zita hálaadása 15. házassági évfordulón             É

Péntek 7 h                 +Kinga kislány (48. születésnapi megemlékezés)            É

Szombat 18 h             +Murányi László (7. évf.)                                                   É

HÚSVÉT 3. VASÁRNAPJA: április 22.

7 h       M                     Élő Levente és Rita 17. hálaadása házassági évfordulónCS

½ 9 h   G                     +id. Maslowski Ferenc és neje Anna                                  É

½ 10 h G                     Horváth Zsombor Márton keresztelője

10 h     Zs                   +Kertész Lászlóné Éva                                                       É

Csiksomlyói buszos zarándokút pünkösdkor

2012. május 24-től 28-ig: 5 nap, 4 éjszaka

a rákoskeresztúri plébánia szervezésében

1.    nap: Indulás reggel 6 órakor a budapest-rákoskeresztúri elágazástól a volt Humanic elől. Este érkezés, majd szállás (végig) Zetelakán.
2.    nap:  Csíkszeredán a Makovcz-templomban szentmise, majd zarándoklás a csíksomlyói kegytemplomhoz és a Szűz Mária-szoborhoz.
3.    nap: Kirándulás busszal a Gyilkos-tóhoz, majd séta a Békás-szorosban. Részvétel a csíksomlyói szabadtéri szentmisén. Du. esetleg utazás Gyimesbükkre (Rákóczi-vár az 1000 éves határon).
4.    nap: A segesvári vár és a Petőfi-emlékhely megtekintése Fehéregyházán. Székelyudvarhelyen a magyar királyok szoborcsoportját, Szejkefürdőn pedig Orbán Balázs síremlékét nézzük meg. Zetelakán részvétel a délutáni fogadáson és a szentmisén a Hargitán át gyalog érkező zarándokokkal.
5.     nap: Hazautazásunk során megnézzük a Tordai-hasadékot és a sóbányát. Érkezés a késő esti órákban.

Várható költség: 43.000,- Ft, mely tartalmazza az úti- és szállásköltséget félpanzióval, a csoportos biztosítást, a búcsúi programfüzetet és a belépőket.
Jelentkezés: április 22-ig 5000,- Ft előleggel Baran János és Ildikó szervezőknél (Tel.: 06/209-615-697 és 2-560-354)
Lelkivezető: Mandula József érd. esperes, ny. főplébános

Heti híresztelő 04.15. – 04.22. bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva