Aktuális események,  Érdekes cikkek

Kicsoda a Szentlélek?

Gájer László, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karának tanszékvezető egyetemi tanára, a Sant’Egidio közösség barátja személyes hangvételű videobloggal hozza közel mindannyiunkhoz pünkösd ünnepét.

Mi pünkösd ünnepe, mire emlékezünk? Egy olyan eseményre, ami megváltoztatta az apostoli közösséget. Pünkösddel valami megváltozott bennük. Egész személyiségük lendületet és erőt kapott. Ott és akkor valami megváltozott, valami létrejött: az Egyház megszületett. Lélek erejében útra indult egy nem evilági közösség, hanem Isten erejétől átjárt közösség.

Ne csak emlékezzünk, hanem tegyük jelenvalóvá pünkösd ünnepét minden évben!

Lélek erejében kell élnünk! Azért és addig működhet a közösség amíg és amilyen mértékben a Lélek vele van!

Kicsoda a Szentlélek? Oly keveset tudunk róla. Pedig ő van a legközelebb hozzánk. Ő van a szívünkben.

Finoman, csendesen van jelen. Ő van a legközelebb hozzánk, Ő van a mi szívünkben. Akik a Szentlelket megkapták, azok a keresztények.

A Szentlélek itt van, és jelen van az Egyházban.

Lélek által ismerjük meg az Atyát, és a Fiút. A Lélek segít megtenni a leghosszabb utat, az Istenről való tudást a fejünkből a szívünkbe hozza. Ha a Szentlélek működik bennünk, akkor a Lélek emberei vagyunk, és így el tudjuk hagyni a test kívánságait.

A Szentlélek nem elvont – valóságosnak kell lenne az életünkben. Imában hívnunk kell, és éreznünk Őt. Ő aktualizálja bennünk az Isten működését.

Találkoznunk kell a Szentlélekkel személyesen, Ő hozza el Isten szeretetét. Kell, hogy legyen valóságos tapasztalatunk Róla.

Hitünk nem csupán elvont tanítások gyűjteménye, hanem valós élettapasztalat!

Vigyázat! Mi, keresztények ne az élményt keressük! A Lélek sokkal mélyebb, mint az élmény. Mi a rend, a józanság Lelkét keressük. A Szentlélek az elmélyültség lelke. Szentlélek a fegyelmezettség Lelke, aki kiigazítja ami hibás, helyreteszi az életünket.

részletek Gájer László beszédéből

Személyes tanúságtétele a videóban