Rózsafüzér Társulat

Dr. Mandula József plébános ösztönzésére 1990-ben alakult meg a Rózsafüzér Társulat templomunkban. Három  “bokor” alakult. Vezetését idős asszonyok, Szabóné Juliska, Mózerné Mariska és Kollárné Vali néni vállalta, akik már ismerték az imalánc működését. Először csak örvendetes, fájdalmas és dicsőséges rózsafüzér volt, de időközben II. János Pál Szentatya bevezette a Világosság rózsafüzérét is.
Aki vállal rózsafüzér mondást, minden hónap első napján egy kis képet cserél, amelyen rajta van a rózsafüzér titok. Mindig a következőt mondja  mindenki egy hónapig.
Sajnos időközben mind a három vezető meghalt és Balog Sándorné vállalta a Társulat vezetését. Van egy negyedik bokor is amit Ácsné Margitka vezet. Nincs elég imádkozó, ezért van aki két, három titkot is mond. Ha valaki szívesen imádkozna rózsafüzért, ezúton is kérjük jelentkezését a Plébánián Endre atyánál vagy Balognénál. Jó lenne, ha fel tudnánk tölteni a csoportokat és minél több rózsafüzér imádkozó lenne.
baloggizi@freemail.hu