KARITÁSZ

Plébániánk karitászcsoportja a kerületben elsőként, a Karitász újjáindulásának évében, 1991-ben alakult. Az első tagokból még ma is négyen szolgálnak, a csoport magját alkotva. Tevékenységünk a rászorulók – idősek, kisnyugdíjasok, nagycsaládosok, munkanélkülivé váltak – segítése: látogatással, élelmiszercsomagokkal, gyógyszerek kiváltásával, tüzelő adományozásával.

Rendszeres ügyeletet tartunk a Karitász Régió kerületi közös raktárában, ahol elsősorban használt, de jó állapotú ruhákat fogadunk és adományozunk tovább. Szolgálatunkban a plébánia tagjai – a hivatalosan nem karitásztagok is – segítenek, pl. karácsonyi élelmiszergyűjtéssel, a csomagok szállításával, kihordásával, esetenként megszervezett közös munkákkal.

A rászorulókat a plébánián lehet jelezni. Ha valaki szívesen bekapcsolódna munkánkba, jelentkezzen a karitászvezetőnél, vagy bármelyik munkatársnál.
(a Plébánia telefonszáma: 06 1 256 8532 – Irodaidőben)