Pünkösdi kilenced 2016

Boldog Elena sürgetésére XIII.Leó pápa arra szólította fel a híveket, hogy ünnepélyes kilencedet tartsanak a Mennybemenetel és Pünkösd ünnepe között a keresztények egységéért.

Ez meghívás számunkra, hogy térjünk vissza az emeleti terembe szentségimádásban és közbenjárásban, hogy kezdjünk el imádkozni a Mennybemenetel ünnepe után naponta, hívjuk a Szentlelket és járjunk közbe a nap témájáért. A témákért imádkozhatunk spontán imával, imádkozhatunk Lélekben – a nyelvek adományával, a bűnbánat kifejezésével, hálaadással és dicsőítéssel, számtalan módon. Más könyörgések is hozzáadhatók, ahogy a Szentlélek vezet. Ez az ima az eucharisztia misztériumának szemlélése a Szentlélek erejében, ajándékaival.

1. nap
Közbenjárás Izraelért, a Szövetség népéért

Jöjj, Szentlélek a zsidó népre, Izraelre, – hogy meghallják Isten Szavát, és készítsd fel őket „Izrael reménységének” teljes megvalósulására – áldd meg idősebb testvéreinket, Szövetséged népét!(Ter 12,13; Zsolt 122,6; Iz 62,1-2; Ap Csel 28,20; Róm 11)
Könyörögjünk: Jeruzsálem salomjáért, békéjéért: hogy Jeruzsálem igazsága felragyogjon a nemzetek előtt és az egész zsidó nép előtt – Izraelben és a diaszpórában, – a nemzetemben, – a városomban.
2. nap
Közbenjárás Jézus Krisztus Egyházának megújulásáért
Jöjj, Szentlélek, gyújtsd fel újra tüzedet és újítsd meg Egyházadat!(Mt 3,11; ApCsel 2,17-21)
Könyörögjünk: hogy a „Pünkösd lelkisége” megújuljon az Egyházban, – a világban, – kontinensemen, – országomban!
(Belefoglalva a Szentatya szándékait) Könyörögjünk, hogy a „Pünkösd lelkisége” terjedjen az Egyházban; mint az ima, az életszentség, az egység és az evangélium hirdetésének fellángolása! (Pünkösdi ünnepélyes zsolozsma, 2004)

3. nap
Közbenjárás a keresztények egységéért
Jöjj, Szentlélek, egyesítsd Egyházadat – „Atyám, add, hogy egyek legyenek, hogy higgyen a világ”!(Jn 17,21; Ef 4,1-6;2 – 1 1 – 18)
Könyörögjünk: a kiengesztelődésért, az emlékezet megtisztulásáért és a kereszténység megosztottságának gyógyulásáért – a világban, a kontinensemen, – az országomban.

4. nap
Közbenjárás a társadalom megújulásáért
Jöjj, Szentlélek, és újítsd meg a föld színét! Alakítsd át a társadalmat Lelked erejével!(Mk 16,16-20)
Könyörögjünk: hogy az „élet kultúrája”, mely a Lélekből született, áthassa a társadalmat – a világban, – a kormányban,- a kontinensemen, – az országomban.
5. nap
Közbenjárás megtérésért és szentségért
Jöjj, Szentlélek, add, hogy a hit és remény növekedjen az emberek szívében, és add, hogy dicsőséged megnyilvánuljon
Egyházadban!(Róm 8,28-30; 10 – 9 – 10; Jn 3, 5-8)
Könyörögjünk: a bűnösök megtéréséért, az életszentségben való növekedésünkért, Isten dicsőségének megnyilvánulásáért- az Egyházban, a világban, a családomban.
6. nap
Közbenjárás kiengesztelődésért és gyógyulásért
Jöjj, Szentlélek, segíts, hogy egységben, alázatosságban és szeretetben élhessünk!(Zsolt 133, 1-3; Ef 4,1-6)
Könyörögjünk: kiengesztelődésért és gyógyulásért, hogy egység szülessen – magamban és családomban, – az egyházmegyémben, – a plébániámon, – a közösségemben,- az imacsoportomban.
7. nap
Közbenjárás az evangelizációra való felhatalmazásért
Jöjj, Szentlélek, képesíts minket, hogy beteljesítsük hívásodat és tanúid lehessünk a föld határáig, hogy a Jóhír hordozói lehessünk! (ApCsel 1,8)
Könyörögjünk: új felkenésért a Szentlélek által, hogy tanúi lehessünk, hogy elvigyük az evangéliumot minden teremtménynek,- az új evangelizációért az Egyházban.„Ma erről a térről Krisztus mindegyikőtöknek ezt mondja: Menjetek el az egész világra és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek! (Mk 16,15). Ő számít mindegyikőtökre, és ugyanúgy az Egyház is. „íme,” – az Úr mondja – „veletek vagyok minden nap a világ végéig” (Mt 28,20). Veletek vagyok.” II. János Pál, 1998. Pünkösd vigíliája
8. nap
Közbenjárás a Szent Kereszt győzelméért
Jöjj, Szentlélek, győzelmedet hirdessék, dicsőséged nyilvánuljon meg a föld színén!(Ef 1,15-23; 2,16; lKor 1,17-18)
Könyörögjünk: a Szent Kereszt erejének és győzelmének hirdetéséért, hogy megváltó ereje megnyilvánuljon szerte a világon.
9. nap
Közbenjárás a Szentlélek új kiáradásáért és ajándékaiért
„Ne hagyjátok el Jeruzsálemet, hanem várjatok az Atya ígéretére, amelyről tőlem hallottatok: …néhány nap múlva a Szentlélekkel fogtok megkeresztelkedni!”(Ap Csel 1,4) Ó, Jeruzsálem, Dávid városa! Isten városa, az utolsó vacsora városa, az Eucharisztiáé, az Ő szenvedésének,halálának és feltámadásának városa, a Szent Kereszt győzelmének városa, az emeleti terem városa : ahol Mária és a tanítványok vártak, Pünkösd városa: ahol a Szentlélek eljött tűzben és megszülte az Egyházat, az Úr visszatérésének városa: ahol a Lélek és a Jegyes hív: „Jöjj el, Uram Jézus!”
Könyörögjünk: hogy megkeresztelkedjünk a Szentlélekkel és vegyük ajándékait, hogy szeretetben építhessük az Ő testét, és mindent az Ő uralma alá rendeljünk az égben és a földön. (Ef 4,12; 1,10; lKor 12, 1-11)

forrás

Boldog Elena