Pénzügy

Egyházi adó, hozzájárulás:

Mivel a templom nem „különféle alkalmakra (születés, halálozás, esküvő) bérbe vehető terem”, hanem az egyházközség katolikus életének központja, ezért annak fenntartása minden katolikus feladata. Az egyházközségi hozzájárulás megfizetésével ki-ki megvallja a helyi egyházközséghez tartozását és katolikus identitását.

A hozzájárulás ajánlott összege az éves nettó jövedelem 1%-a.

Külön adományok:

Természetesen külön adománnyal is lehet támogatni a plébániát, általában hozzájárulva a működési és fenntartási költségekhez.
Lehet célhoz kötött adománnyal is támogatást nyújtani (Pl.: Katolikus Kör, Karitász, virág vásárlás…), ezt azonban egyeztetni és közölni kell a lelkipásztorral.

Hozzájárulás, adomány befizetési lehetőségei:

• Irodai időben a plébánián
  • Szentmisék után a sekrestyében
  • A támogatást lehet a számlánkra közvetlenül is utalni, a közleményben kérjük feltüntetni a nevet és szándékot.
    Számlaszám: CIB Bank: 10700615-19819181-51100005

Helyi Karitász megsegítése:

A Helyi Karitász megsegítése a plébánián keresztül történhet.

A kerületben élő szegényebbek segítése

A kerületben élő szegényebbek segítésére a Rákoscsabai Élő Kövek Alapítványt ajánljuk, adó 1% felajánlás fogadására is nekik van lehetőségük.

Szólj hozzá