Napraforgók

A Rákoscsaba Főplébánia Napraforgó közössége 2001-ben, a plébánia nagykanizsai gyerektábora után alakult, mint a második legkisebb gyermekközösség.
A csoportot Mezey Ági és Tóth Kriszta vezette. Az első év után a közösség vezetését Ágitól (első gyermekével való várandóssága miatt) Kiss Zoli vette át.
A heti rendszeres találkozókon kívül két-három havonta külön programokat is sikerült szervezni a gyerekeknek.
A csoport tagjainak nagy része katolikus iskolába járt, majd középiskolai tanulmányaikat is zömmel ilyen intézményben folytatták.
Közösen vettünk részt Kriszta esküvőjén, aki immár férjes asszonyként folytatta a megkezdett munkát.
A csoport tagjai változtak az évek folyamán, megmaradt azonban egy 8-10 fős mag, akik életük fontos részének tekintették a közösséget.
Születtek mély barátságok, szerelmek is a csoporton belül.
Nyári táborainkat 2006-ig a Tavirózsa közösséggel közösen szerveztük. Ezekben a táborokban rendszeres segítőink voltak Tolnai Judit és Schüszterl Zoltán (Süti).
2007-ben kibővülve a plébánia hasonló korú fiataljaival párkapcsolati tábort (Spielhózni) tartottunk.
Táboraink további segítői voltak Dobránszky Julcsi, Kánya Ildi, Horváth Bálint, Finta Péter.
Minden nagyböjtben egy vagy két napos közös lelkigyakorlattal készültünk a kereszténység legnagyobb ünnepére.
Többször szerepeltünk a karácsonyi pásztorjátékon, vagy a templom búcsú előadásain.
2009-től a Tapló és Borostyán közösségekkel együtt táborozunk és veszünk részt lelkigyakorlaton.
2009 őszétől a közösség vezetését Krisztától (harmadik gyermekével való várandóssága miatt) Dudásné Fekete Imelda vette át.
A közösséget a 2010. évi tábor után Kiss Zoli egyedül vezeti.

Táboraink helyszínei:

• 2002               Nógrád
  • 2003               Bajót
  • 2004               Bózsva
  • 2005               Csákvár
  • 2006               Kolontár
  • 2007               Nagybörzsöny
  • 2008               Köveskál
  • 2009               Mecseknádasd
  • 2010               Trautmannsdorf – Hegykő
  • 2011               Lillafüred

A közösség tagjai közül 5 fiatal vállalta kisebb közösségek vezetését, közülük négyen ma is dolgoznak ebben a hivatásukban.