KÉPVISELŐTESTÜLET

Az egyházközségi képviselőtestület a plébánia tanácsa, melynek vezetője a plébános. Tagjai a képviselők, akiket vagy megválasztanak (jelölés, titkos szavazás ugyanúgy, mint a politikai választások esetén), vagy a plébános meghívja a testületbe lelki-szellemi alkalmassága, esetleg tisztsége (kántor, hitoktató, sekrestyés stb.) alapján. Nálunk az utóbbi alapján alakult ki a képviselőtestület. A Magyarországi Egyházközségi Képviselőtestületek Szabályzata 1993. március 1-től hatályos. Ajánlása szerint a plébánia híveinek lehetőleg minden rétege legyen képviselve foglalkozás, kor és nemek szerint is. Egyházközségünk történetében 2000-ben lettek először női tagjai /4 fő/ a testületnek. Az újonnan választott képviselő működése megkezdéséhez szükséges a megyés püspöktől kapott megerősítés.

A képviselő megbízatása általában öt évre szól, de a megyés főpásztor meghatározhat más időt is. Alapos ok miatt visszavonhatja a megbízást, sőt az egész testületet feloszlathatja.

A képviselők maguk közül világi elnököt, jegyzőt, gondnokot, gazdasági felügyelőt és két számvizsgálót.

A képviselőtestület tevékenységét – a plébános munkájának segítését- gyűlésein hozott határozatok által végzi.

Rákoscsaba Főplébánia Képviselőtestülete 2023-ban

Zsiga Péter, Plébános