Egyéb

Emlékévvel ünnepli Spanyolország Avilai Terézt

Avilai Nagy Szent Teréz születésének 500. évfordulója alkalmából hirdet jubileumi évet a szent szülőhazája.

 

2014. október 15-én, Avilai Nagy Szent Teréz liturgikus emléknapján kezdődik Spanyolországban az Ano Teresiano, a kármelita szent születésének 500. évfordulója alkalmából meghirdetett jubileumi év. A misztikus és egyháztanító Avilai Szent Teréz 1515. március 28-án született. 1622-ben avatták szentté. Szülőhazája, Spanyolország védőszentje.

Spanyolország nagyszabású ünnepi évvel készül. A csúcspont Ferenc pápa remélt, de a Szentszék által még meg nem erősített látogatása lehet. Ezenkívül kiemelkedő jelentőségű lesz a spanyol püspökök avilai zarándoklata 2015. április 24-én, valamint az augusztus elejére meghirdetett európai ifjúsági találkozó.

A jubileumhoz további események és kerek évfordulók is kapcsolódnak: 2015-ben lesz Don Bosco születésének 200., valamint Szent Ferenc Santiagóba tett zarándoklatának 800. évfordulója.

 

Magyar Kurír

kép

Emlékévvel ünnepli Spanyolország Avilai Terézt bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva