Érdekes cikkek

Hogyan imádkozz? – 1. rész

Hodász András, a budapest-angyalföldi Szent Mihály-templom plébániai kormányzója, a Papifrankó oldalak (Instagram, YouTube) gazdája a Magyar Kurír szerkesztőségének megkeresésére az imádságról szóló videoblog-üzenetekkel szólítja meg a híveket a járvány idején – azt a célt szolgálva, hogy a jelenlegi helyzet az elmélyedésnek, istenkapcsolatunk megújulásának, életünk megszentelődésének időszaka lehessen.

Hogyan imádkozz? címmel induló, nyolcrészes videosorozatban Hodász András többek között olyan kérdésekben igyekszik útmutatást adni, hogy hogyan imádkozzunk; mi az, ami segít az imában, s mi az, ami esetleg nehézségeket okoz – és e nehézségeket hogyan lehet áthidalni. 

Az első részében az igazi imát előkészítő öt szempontról beszélt Hodász András.

Ahhoz, hogy imádkozni tudjunk, bizonyos hozzáállásra van szükség: 

Térj meg! 

Komolyan határozd el, hogy imádkozni fogsz! 

Legyen vágyad az üdvösségre!

Legyél kitartó!

Empátia és őszinteség saját magaddal!

Házi feladat! Gondold végig, hogy ezzel az öt dologgal hogyan állsz és tegyél egy elhatározást, egy lépést!

Hogyan imádkozz? – 1. rész bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva