Aktuális események,  Egyéb

Nyugdíjkiegészítésnek sem rossz…

PÁLYÁZAT!

„Hogyan őriztük meg… ”

Pályázat legalább 40 éve házas házaspárok részére

 

A pályázati kiírója olyan írásos pályaműveket vár, melyek bemutatják a fiatalabb generációk részére, hogy mi erősítette, erősíti a házasfelek közötti köteléket, mi segítette át a házaspárokat az érzelmi hullámvölgyeken, nehezebb társadalmi-történelmi időszakokon, mi tette a házasságot tartalmassá, az összetartozás-érzést magától értetődővé.
Tudományosan és lélektanilag is bizonyított tény a házasság egészségmegőrző jellege. Ennek ellenére egyre kevesebben vállalják ezt a köteléket, s ha vállalják is, kevesen képesek kitartani egymás mellett egy egész életre szólóan. Jelen pályázati felhívás célja, hogy – hiteles történeteken keresztül – mintákat adjon a fiatalabb korosztálynak a házasság értékteremtő, értékeket megtartó, értékeket (meg)őrző intézményéről.

www.ncsszi.hu

Nyugdíjkiegészítésnek sem rossz… bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva