Gyermekeknek,  Kikapcsolódás

Hogyan zajlik Nálatok a Karácsony?”

Egy kisgyerekes anyuka mesélte el az élményeit:

– Valamelyik nap sikerült játszóházba vinnem népes családom gyermek tagjait, és ott ovisokkal és kisiskolásokkal beszélgettem, miközben színes labdák és plüss állatok landoltak a fejemen.

játszóház

Azt kérdeztem tőlük, hogyan zajlik náluk a karácsony.

“Hát apukám mérges és kiabál, mert nem megy bele a fa abba a lábas tartóba, anyukám vásárol, én meg Minimax-ot nézek.”

“Ülök a bevásárló kocsiban és megyünk a nagy áruházban körbe-körbe, de nem nekem veszünk ajándékot, hanem a Jutka mamáéknak. Meg a papa vesz izzókat a fenyőfára.”

“Én egész nap a lakásban keresem az ajándékokat, mert tudom, hogy eldugták a szüleim, de nem találom, ezért sírok egészen estig. Aztán valahogy odakerül a fa alá és akkor már nem sírok. Meg enni is kell sokat, de csak diós bejglit szoktam enni.”

“Képzeld el, hogy nálunk minden évben van karácsony! Van ahol nincs olyan sokszor, de nálunk ilyen ritkán van.”

boldogkaraconyt“Karácsonykor átjön a nagyi és vigyáz rám, hogy hagyjam anyát főzni meg a papát csúnyán beszélni.”

“Én nagyon várom a karácsonyt, de alig akar jönni. Sok a dolga a Télapónak, ezért alig jön hozzánk. És mindig csak télen. Nem értem miért, hiszen akkor hideg van. Jöhetne nyáron is, csak akkor nincs csillagszóró.”

“Tavaly kigyulladt a karácsonyfa, ami ráesett a nagy tévére és az is kigyulladt. A papa kidobta őket az ablakon és ráestek a kocsinkra. Én azóta nem szeretem a karácsonyt.”

“A húsvétot jobban szeretem, mert akkor több a csoki.”

“Tavaly kórházban voltam, mert megettem a szaloncukrot… nem sokat, csak kettőt… De be voltak csomagolva.”

“A nővérem mindig azt meséli, hogy mennyi lájkot kapott, úgyhogy karácsonyra én is lájkot kértem.”

“Azt írtam a Jézuskának, hogy hozzon nekem tablettát. Tudod azt a simogatósat, amin vannak játékok!”

“Én is írtam levelet a Jézuskának, de nem válaszolt. Pedig bélyeget is tettem a levelembe és megadtam neki apa ímél címét.”

“Én kértem egy másik kistestvért a fa alá, mert a Pannit már unom egy kicsit.”

“Karácsonykor énekelünk meg van ilyen cédé játszónk, ott hallgatunk zenét, aztán játszom az új játékaimmal és beviszek az ágyamba nagyon sok szaloncukrot és mesélek nekik.”

“Mindig akkor van karácsony, mikor esik a hó. Ha nem esik, akkor nincs.”

“Karácsonyra rajzolok a papának meg a mamának, ők meg adnak nekem legót.”

“Karácsonykor azt ünnepeljük, hogy megszületett a kis Rémusz.”

“Hát nálunk ilyenkor nagyon sokan vannak és nagy a zaj. Én bebújok az asztal alá és szaloncukrot teszek a Laci papáék papucsába és belelépnek és az irtó vicces!”

“Karácsonyra mindig ruhát kapok és azzal nem tudok játszani és sírok. De kaptam már építős játékot is, annak örültem, csak a papa rálépett és összetört.”

“Karácsonykor én olyan korán kelek, hogy egészen estig nem is alszom el!”

“A Mikulás csinálja a karácsonyt a rémszarvasokkal, akiktől nagyon félek, azért kell a fa, hogy ha világít, elfutnak a rémszarvasok.”

“Én tudom, hogy a papa csinálja a karácsonyt, mert beöltözött egyszer télapónak, de lecsúszott a nadrágja és káromkodott, és akkor felismertem, hogy ő a papa!”

“Azt kértem a Jézuskától, hogy ne sírjon annyit a kis öcsém, mert nagyon mérges vagyok mikor sír, és még nem olyan nagy, hogy megverhessem.”

“Akkor van karácsony, mikor anyu sütit süt. Nálunk nagyon sokszor van karácsony, csak nem kapok mindig ajándékot.”

“Ha a karácsony a szeretet ünnepe, akkor miért kell fa? Mert szeretjük a fákat?”

“Onnan tudom, hogy karácsony van, hogy izgulok és dobog a szívem, de képzeld el, hogy egész nap dobog!”

Egy hozzászólás