KRISZTUS KIRÁLY ÉNEKKAR

1946 nyár végén alakult meg énekkarunk, tagjai az ifjúság soraiból kerültek ki. Karmestere Pór Lajos tanító volt. Az ifjúság mellett működött egy 150 tagú gyermekkórus és egy idősebb nőkből álló kar. Az évek során a tagok lemorzsolódtak és 1953-ban egy kórussá alakult, Krisztus Király néven. Karmestere Kneifel Mihály lett. Kezdetben egy majd három-négy szólamban énekeltek. Az énekkar az ő vezetésével 1988-ig működött, amikor hosszan tartó súlyos betegségben meghalt. Az énekkar közel két évig szinte alig énekelt. 1990-ben az újonnan ide helyezett dr. Mandula József plébános úr kezdeményezésére az énekkar újjászerveződött. Vezetője Máténé Balogh Katalin lett. Új, fiatal tagok jöttek az énekkarba. Az első években nagyobb egyházi ünnepeken énekeltünk A ’90-es évek második felében többször kaptunk meghívást Máriabesnyőre a kegytemplomba énekelni. Később évről évre rész vettünk a pünkösdi majd az adventi kórustalálkozókon.2003-ban Molnár István atya meghívására Máriaremete-kertvárosban énekeltünk több alkalommal. Ugyan ebben az évben ősszel Terézvárosban énekeltünk a Regnum Christi közösség meghívására. 2004 tavaszán a Budai Várban énekeltünk a nagyszabású élőjátékos passióban. 2004 nyarán elkészítettük első CD lemezünket, Jubiláte Deo címmel. Ez év októberében, majd a következő években vendégszerepeltünk Pestszentlőrincen. Énekkarunk állandó orgonakísérője Szabó Lajosné és Tüzes Marcell Sámuel.  Büszkék vagyunk énekkarunk két tagjára, Hajnal Piroska és Horváth Tamás, akik magánénekesi tanulmányokba kezdtek és már több önálló koncertet is adtak. Jelenleg énekkarunk hét szoprán, három alt, négy basszus, két tenor tagból áll. Repertoárunkban misék, passiók, kórusművek, motetták, gregorián énekek szerepelnek. Szerzői Viadana, Bach, Händel, Dvorak, Beethoven, Tartini, Mozart, Halmos, Bárdos, Eszterházy, Pitoni, Kodály. Tagjaink közé mindig szeretettel várjuk azokat, akik közöttünk szeretnének énekelni. Végezetül köszönet és hála mindazoknak, akik ezt lehetővé tették és teszik nekünk. Babitscsal valljuk:

„Akinek szépen szól a lelkében az ének,
Az hallja a mások énekét is szépnek! „

Elérhetőségünk: duci65@gmail.com