BÖJTI FEGYELEM – HÚSVÉTI SZENTÁLDOZÁS

BÖJTI FEGYELEM

Az Egyházi Törvénykönyv 1253. kánonja alapján a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia az alábbiak szerint határozta meg a böjti fegyelmet:

Szigorú böjt van hamvazószerdán és nagypénteken. E két napon a betöltött 18. évtől a megkezdett 60. évig csak háromszor szabad étkezni és csak egyszer szabad jóllakni. A betöltött 14. évtől pedig nem szabad húseledelt fogyasztani.

Kötelező a hústól való megtartóztatás a nagyböjt péntekjein a betöltött 14. évtől.

Az év többi péntekje egyszerű bűnbánati nap, amikor vagy hústól való tartózkodással, vagy egyéb jócselekedetekkel tehetünk eleget a bűnbánati fegyelem előírásának.

HÚSVÉTI SZENTÁLDOZÁS

Az Egyházi Törvénykönyv 920. kánonja szerint minden megkeresztelt hívő köteles évente legalább egyszer – lehetőleg húsvéti időben, hamvazószerda és Szentháromság vasárnapja között – szentáldozáshoz járulni.

Az egyházi előírás rendszerint a minimumot állítja elénk. Minden törvény betartása a lelkülettől függ.

A kérdés valójában mindig így hangzik: Milyen és mekkora áldozatot tudok hozni az értem szenvedett és meghalt Krisztusért?

AZ IGAZI SZERETET SOHASEM MÉRICSKÉL!

BÖJTI FEGYELEM – HÚSVÉTI SZENTÁLDOZÁS bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva