Egyéb

„… igazi imádói lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyen imádókat keres magának.” (Jn 4,23)

Isten azt ígérte: „Hamu helyett fejdíszt adok Sion gyászolóinak, gyászfátyol helyett illatos olajat, a csüggedés helyett öröméneket” (Iz 61,3). A sátán ki nem állhatja, ha valaki rajta kívül dicsőséget és tiszteletet kap, ezért a csüggedés lelke eltávozik, ha elkezded dicsőíteni Istent. Ami addig rád nehezedett, lecsúszik a válladról, mint egy régi köntös, súlya nem nyomaszt többé. Az önsajnálat helyére beköltözik az öröm illata. Íme, valami rendkívüli: Jézus azt mondta: „… az igazi imádói lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyen imádókat keres magának. Az Isten Lélek, és akik imádják őt, azoknak lélekben és igazságban kell imádniuk.” (Jn 4,23–24arrivals landing flight travel plane arrivals icon ). Amikor dicsőíteni kezded Istent, már nem csak te keresed őt, ő kezd keresni téged! Márpedig ő mindig tudja, hol találhat meg, megáld, megerősít és segít felülemelkedni csüggedéseden. A dicsőítéssel szó szerint túl tudsz jutni a viharokon! Amikor egy repülésoktató egy újonc pilótát oktat, folyamatosan emlékezteti tanítványát, hogy felemelve tartsa a gép orrát. Az újoncok hajlamosak arra, hogy lefelé engedjék a gép orrát, mert így jobban látják, merre tartanak. Ráadásul a gépnek is természetes hajlama, hogy lezuhanjon – ha engedjük. Ha felemeled a fejed, és tekinteted Jézuson tartod, szíved örvendezni kezd még a legnehezebb próbákban is. Ehhez ugyan erőfeszítés kell, de megéri. Ne feledd, nem minden küzdelmet az első körben nyerünk meg – de ha kitartasz, és minden alkalommal dicsőítéssel felelsz a menet végét jelző gongra, akkor végül győzni fogsz. Miért? Mert ezt a meccset Jézus már réges-rég előre lerendezte.

 

forrás

kép 1

kép 2

kép 3

„… igazi imádói lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyen imádókat keres magának.” (Jn 4,23) bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva