Aktuális események

Hét éve Szent Péter trónján

 

2012. április 19., csütörtök

XVI. Benedek pápa megválasztásának hetedik évfordulóját ünneplik a katolikus hívek világszerte.

A hét elején 85. születésnapját betöltött XVI. Benedek pápa az elmúlt hét esztendőben 23 országban járt hivatalos úton. Négy püspöki szinódust hívott össze és három ifjúsági világtalálkozón ünnepelhettek a katolikus fiatalok. A Szentatya Szent Pálnak, majd pedig a papságnak szentelt egy-egy évet. Tiszta evangéliumi lelkülettel nézett szembe rendkívül nehéz helyzetekkel, megőrizve a katolikus egyház integritását és méltóságát.

Tudományos igénnyel megírt monográfiája a Názáreti Jézusról hasznos és felemelő olvasmány hívőnek és nem hívőnek egyaránt. Pápasága eddigi hét esztendeje alatt következetesen tanította és tanítja, hogy a hit és az értelem egymás kölcsönös szolgálatában állnak az igazság keresésének útján.

XVI. Benedek pápának az egyház és az emberiség számára végzett szolgálatában elsődleges célja, hogy életünket Isten felé irányítsa, akit Jézus Krisztus által ismerhettünk meg.

XVI. Benedek pápa ünneplése

Pápa élete képekben

Pápa életrajza

 

Hét éve Szent Péter trónján bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva