Imakilenced bérmálkozóinkért 2021

2021.október 17-én plébániánk fiataljai veszik fel a bérmálás szentségét.

Ez a szentség – más néven konfirmáció, vagyis megerősítés – folytatása a keresztségnek, amelyhez szorosan kapcsolódik. Ez a két szentség az Eucharisztiával együtt egyetlen üdvözítő eseményt képez: ezek a keresztény beavatás szentségei, amelyek révén a meghalt és feltámadt Jézus Krisztusban új teremtményekké és az egyház tagjaivá válunk.

A bérmálás szentsége a megkenést jelzi és fejezi ki. Valóban, a szent krizma, a szent olaj révén a Szentlélek erejében még inkább hasonulunk Jézus Krisztushoz, aki az egyedüli valóban felkent, a Messiás, Isten Szentje. A „konfirmáció” szó arra emlékeztet, hogy ez a szentség növeli a keresztségben kapott kegyelmet: erősebben egyesít Krisztussal, tökéletesebbé teszi kapcsolatunkat az egyházzal; megadja nekünk a Szentlélek sajátos erejét, hogy Krisztus igazi tanúiként terjesszük és védelmezzük a hitet, bátran megvalljuk Krisztus nevét és soha többé ne érezzünk szégyent a kereszt miatt.

Az apostolok Urunk mennybemenetele és pünkösd közötti kilenc napon át imádkoztak a Szentlélek eljöveteléért. Erre emlékezve, mi is imakilenceddel készülünk a nagy ünnepre. Kérünk, te is , 9 napon át imádkozz bérmálásra készülőinkért bármely imával, amire a Szentlélek indít.

kép

Imakilenced bérmálkozóinkért 2021 bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva