Egy hozzászólás

 • Mezey Ágnes

  A szegénységről…

  Egyszer egy kereső apa úgy döntött, elviszi vidékre 7 éves kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt, hogy milyen szerencsés családban él.
  Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy éjszakát töltöttek.
  Amikor a vidéki út végén tartottak, az apa megkérdezte fiát.
  – Nos, mit gondolsz erről az útról?
  – Nagyon jó volt, apa!
  – Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?
  – Igen.
  – És mit gondolsz?
  – Azt, apa, hogy nekünk egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk van otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák árasztják el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi udvarunk a kerítésig tart, az övéké addig, amíg a szem ellát.
  És végül láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, és boldog családként élnek.
  Te és anyu viszont egész napdolgoztok, és alig látlak titeket.
  Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette:
  Köszönöm, apa, hogy megmutattad, milyen gazdagok is lehetnénk.