Egyéb

Lelki tükrök gyónáshoz

avagy meghívás az életre

 

“Az ember számára legnagyobb kincs a szív tisztasága, és a belső szabadság, amit Isten kegyelme által mindenki elérhet. Minél jobban szereti valaki Jézust, annál jobban szeretné Őt követni, és annál jobban felismerni, hogy mi az akadálya az Ő követésének.”

Katona István atya gondolatai a Meghívás az életre, felnőtteknek szóló lelkiismeret vizsgálati könyvéből

 

Nagyböjt van, az önvizsgálat, gyónás, megtisztulás ideje. A Gyónásra fel lehet készülni a saját lelkiismeretünk alapján, vagy használhatunk lelki tükröt. A lelki tükör sokat segít a felkészülésben, mivel szempontokat sorol fel, amire sokszor nem is gondolunk, így sokkal több szempontból vizsgálhatjuk magunkat, kideríthetjük a rejtőző problémákat. Az alábbi weblapcímen elérhető három lelki tükör:

Ritkán gyónók számára

Rendszeresen gyónók számára

Házastársak számára

http://www.plebania.sk/index.php/lelkitukor

 

A JÓ SZENTGYÓNÁS ÖT LÉPÉSE:

1. FELKÉSZÜLÉS
Imádkozz, gondolkozz!


2. BÁND MEG

őszintén minden bűnödet! 3. HATÁROZD EL hogy a jó mellett döntesz és kerülöd a bűnt!
4. MONDD EL
Isten papjának a szentgyónásban!

5. VÉGEZD EL
az ELÉGTÉTELT, és tedd jóvá a kárt!

Adj HÁLÁT az ATYA jóságáért!

 

 

 

Sok “sikert” kívánunk a használatához!

Díjnyertes videó a gyónásról

kép

kéz

Meghívás az életre

 

 

Lelki tükrök gyónáshoz bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva