Aktuális események

Workshop: Simone Weil – a misztikus aszkéta

február 4. szombat 10.00 – 16.00
Workshop: Simone Weil – a misztikus aszkéta
Vezeti: Nagy Endre – szociológus, egyetemi tanár

Simone Weil egy francia, vallását nem gyakorló zsidó családban született 1909-ben. Először agnosztikus volt, mert az Isten létének problémáját eldönthetetlennek tartotta. Filozófiát végzett, majd elment egy gyárba dolgozni, hogy saját bőrén megtapasztalja a munkások sanyarú sorsát. Ezután három misztikus élménye volt, az egyikben személyesen találkozott Krisztussal, ami rávezette arra, hogy az igazság a kereszténységben rejlik. Saját zsidóságát öngyűlölettel fogadta, ami oda vezetett, hogy elvetette az ószövetséget is. Üzenete tele van kegyelemmel, amit csak azok kapnak meg, akik nem gyorsan felfognak, hanem azok, akik várakoznak.” Simone Weil kategorizálhatatlan: a szenvedőkkel szenvedélyesen szolidáris, politikailag besorolhatatlan, megtért keresztény, de aki visszautasította a keresztséget. Gondolatai is szertelenül szenvedélyesek, telve nagy belátásokkal és nagy tévedésekkel. Ha megkeresztelkedett volna, már szentté lenne avatva.
A kérdések, melyeket körbejárunk:
1. Zsidóság és Ószövetség 2. Misztikus élmény az Egyházon kívül? 3. Van-e üdvözülés tudatosan az Egyházon kívül? 4. Lehetséges-e követni Simone Weilt, aki egyszerre volt misztikus és aszkéta?
Tájékozódáshoz az alábbi olvasmányokat ajánljuk:
Ami személyes és ami szent. Vigilia. Bp.1982.73-96.,185-205.
Jegyzetfüzet. Új Ember, Új Mandátum. Bp.2003.

Helye: Sacré Coeur Nővérek Forrás Lelkiségi Központja, Budapest, XII. Mese u. 11.
Költségtérítés 500 Ft
Kérjük, hogy részvételi szándékodat február 1.-ig jelezd
További információ és jelentkezés: rscj.mese@gmail.com 0630/4767590

Workshop: Simone Weil – a misztikus aszkéta bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva