Zarándoklat

MEGHÍVÓ CSALÁDOS ZARÁNDOKLATRA

Kedves rákoscsabai családok!

Ezúton szeretnénk – nem feledve a tavalyi zarándoklat élményeit – egyházközségünk családjait ismét egy közös programra invitálni.

Ez a program nem csupán kirándulás, vagy egészséges időtöltés, és nem csupán aktív, imádságos zarándoklat, hanem mindezek ötvözete.

E közös együttlétet október 5-re, szombatra terveztük, a Mária úton haladva, a gyönyörű, pilisi Dera-szurdokot végigbarangolva.

Íme a részletes program:

2012.október 5., szombat

9.00:                              Gyülekező a rákoscsabai Főplébánia előtt

(utasok elosztása az autókban)

Indulás az M0 körgyűrűn, a Megyeri híd felé, Budakalász, érintésével az úticélig (úthossz kb.50km, útidő kb. 50-60perc).

10.00-10.15:          Érkezés Pilisszentkeresztre

(parkolási lehetőség a faluban két parkolóban).

Kb.10.30:              Találkozás a „Sárga +” turistajelzésen, a falu közepe táján.

Imádságos zarándoklat, a családok aktív részvételével (részleteket lsd.külön), a Mária-forrásig. Az út hossza: kb. 1,5-2km.

A Mária-forrásnál kis pihenő, séta a Mária úton a nagy rétig, kb. 1,5-2km. A hosszabb túrát kedvelőknek lehetőség van egy kb. fél órás kitérőre( Sárga+, Sárga, Kék+ jelzésen), élvezve az őszi tájat.

Kb.12.30-13.00:     Ebéd (hozott) a réten, majd…

13.30-16.00           …szabad program keretében foci, játék és beszélgetés.

A réttől az autókig szintén egy kb. 1,5-2km-es út vezet vissza, vadregényes Dera-szurdokon át, így a visszaindulást mindenki maga tudja megválasztani, a család igényeinek megfelelően.

(A program rossz idő esetén elmarad.)

Egy hozzászólás