Egyéb

Ez a te szokásod ifjúkorod óta Jer 22,21

Felfedezheted, hogy az olyan sikeres emberek, mint Péter és János, a szokásaikhoz ragaszkodó emberek voltak. „Péter és János felment a templomba, a délutáni imádkozás idejére…” (Ap Csel 3,1), és azon a napon Isten felhasználta őket, hogy gyógyulást hozzon egy születése óta rokkant embernek. Ennek eredményeképpen pedig háromezer ember fordult Krisztushoz, és csatlakozott a gyülekezethez. Mindez egy naponta gyakorolt szokással kezdődött. Szokásaid meghatározzák a jövődet. A pszichológusok becslései szerint a viselkedésünk 90%-a megszokott cselekvés – 90 százalék! A szokások segíthetnek abban, hogy bizonyos dolgokat gyorsabban megtegyünk, elejét veszik a gondolati zűrzavarnak, így sokkal fontosabb dolgokra tudunk közben gondolni. Ugyanakkor károsak is lehetnek és olyan irányba vezethetnek, ami nincs összhangban az álommal, amit életedben szeretnél megvalósítani. Képzelj el valakit, aki olimpiai aranyéremről álmodik maratoni futásból, de közben napi két doboz cigarettát szív. Vagy valaki arról álmodik, hogy divatmodell lesz, de semmit sem sportol, viszont napi 6000 kalóriát simán megeszik. Vagy egy üzletember, aki arról álmodik, hogy egy nyerő csapat fog neki dolgozni, de rendszeresen sértegeti és becsmérli alkalmazottait. A szokások hatása halmozottan érvényesül, és gyakran előfordul, hogy az eredmény nem mutatkozik meg azonnal, csak bizonyos idő eltelte után. Mire nyilvánvalóak lesznek a károk, addigra már túl késő a rossz szokások eredményén változtatni.

Ezért kell most átvenni a hatalmat szokásaid felett. Ha nem vagy hajlandó szembenézni azokkal a szokásokkal, melyeken változtatnod kell, és nem vezetsz be helyettük új szokásokat, akkor ráállhatsz százegy Igére, hivatkozhatsz Isten ígéreteire, mégsem fogsz sehová sem jutni!

forrás

rossz szokás

 

Ez a te szokásod ifjúkorod óta Jer 22,21 bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva